SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MIKOŁAJA REJA
w REJOWCU FABRYCZNYM

KONTAKT

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

tel. 82 5664119

email:
sprejowiecfabr@poczta.onet.pl

 

 

NIEZBĘDNIK

strefauczniairodzica

- kalendarz roku szkolnego
- dzwonki
- plan lekcji

librus

-dziennik elektroniczny

stolowka

- opłaty
- Regulamin
 

wartozajrzec

- blog matematyczny
- linki dla ciekawskich :) 
z języka angielskiego
- blog SKO

BIP

Projekt

LOWE icon

 

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia będzie nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Dnia 23.11.2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W preambule tego dokumentu czytamy: „W hołdzie bohaterom - uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918-1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej”.

Jest to polskie święto państwowe przypadające 27 grudnia w rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego w 1918 roku - jedynego powstania narodowego, które zakończyło się zwycięstwem Polaków.

W tym roku przypada jego 103. rocznica i uczniowie naszej szkoły przyłącza się do świętowania. Klasy VII i VIII wezmą udział w lekcji historii pt. „Powstanie wielkopolskie - to warto wiedzieć”, a wszyscy chętni zaangażują się w akcję #KAŻDY Z NAS JEST POWSTAŃCEM, której celem jest wykonanie internetowego testu sprawdzającego cechy charakteru, umiejętności i zainteresowania, a na podstawie tych danych stwierdzającego jaką funkcję dana osoba mogłaby pełnić podczas tamtych wydarzeń. Po jego zakończeniu każdy z uczestników będzie mógł wydrukować Certyfikat Powstańca.


Obecnie gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.