SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MIKOŁAJA REJA
w REJOWCU FABRYCZNYM

ADRES SZKOŁY

Strona archiwalna

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

 

KONTAKT

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

tel. 82 5664119

email:
sprejowiecfabr@poczta.onet.pl

 

 

NIEZBĘDNIK

strefauczniairodzica

- kalendarz roku szkolnego
- dzwonki
- plan lekcji

librus

-dziennik elektroniczny

stolowka

- opłaty
- Regulamin
 

wartozajrzec

- blog matematyczny
- linki dla ciekawskich :) 
z języka angielskiego
- blog SKO

BIP

Projekt

LOWE icon

 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

1 września kojarzy się nam wszystkim z rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem i kwitnącymi wrzosami. Dzisiaj, po wakacjach - nasi uczniowie wrócili do „szkolnych ławek”. Niestety nie zawsze tak było, nie możemy zapominać, że 83 lata temu polskie dzieci nie rozpoczęły nauki, gdyż wybuchła II wojna światowa, która trwała 6 lat i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich.

Tradycją naszej szkoły jest, że ten dzień, rozpoczynamy od uroczystej Mszy Świętej w parafialnym Kościele, a następnie składamy kwiaty pod pomnikiem poległych w czasie II wojny światowej. I tak też było dzisiaj.

Następnie rozpoczęła się inauguracja nowego roku szkolnego w Amfiteatrze. Głos zabrała pani dyrektor Alicja Dorosz, która powitała przybyłych gości w osobach: pana Stanisława Bodysa - Burmistrza naszego miasta, pani Joanny Semeniuk - Dyrektor MOPS i księdza wikarego Jarosława Chwiejczaka oraz rodziców, nauczycieli i szczególnie serdecznie wszystkich uczniów. Odbyła się też część artystyczna przypominająca rocznicę wybuchu II wojny światowej i tragizm ludzi, którym przyszło żyć w tych okrutnych czasach. Uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie nawiązujące do tej wyjątkowej daty. Głos zabrała też pani wicedyrektor Jolanta Labiszak i pan Burmistrz Stanisław Bodys.

Po oficjalnej części uczniowie spotkali się z wychowawcami. Życzymy wszystkim sukcesów, samych dobrych ocen i pełnego pozytywnych wrażeń nowego roku szkolnego 2022/2023.


Obecnie gościmy

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.