SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MIKOŁAJA REJA
w REJOWCU FABRYCZNYM

KONTAKT

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Reja

ul. Lubelska 18

22-170 Rejowiec Fabryczny

tel. 82 5664119

email:
sprejowiecfabr@poczta.onet.pl

 

 

NIEZBĘDNIK

strefauczniairodzica

- kalendarz roku szkolnego
- dzwonki
- plan lekcji

librus

-dziennik elektroniczny

stolowka

- opłaty
- Regulamin
 

wartozajrzec

- blog matematyczny
- linki dla ciekawskich :) 
z języka angielskiego
- blog SKO

BIP

Projekt

LOWE icon

 

Z Erasmusem+ na Malcie


 
Erasmus

     W dniach 5 – 9 lipca 2021 r. dziewięciu nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym wzięło udział w kursach językowych na poziomie A1-A2, B1-B2 oraz w kursie metodycznym dotyczącym wykorzystania technik informatycznych na zajęciach języka obcego, zorganizowanym przez Easy School of Languages, Valletta, Malta.
      Kursy były składową projektu Kadra 2.0, realizowanego w Szkole Podstawowej im. M. Reja w Rejowcu Fabrycznym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach przygotowań do wyjazdu nauczyciele brali udział w regularnym dwuletnim kursie z zakresu języka angielskiego zorganizowanym w szkole.
     W kursach językowych zorganizowanych na Malcie wzięli udział nauczyciele matematyki, informatyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, plastyki, muzyki, historii, WOS, w-f i techniki. Z kolei nauczyciel języka angielskiego wziął udział w kursie metodycznym z zakresu technik informatycznych.
    Zakres zajęć obejmował 30 godzin lekcyjnych intensywnej nauki języka angielskiego, z naciskiem na komunikację. Uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu oraz dokumenty Europass Mobility.Zajęcia odbywały się w stolicy Malty, dzięki czemu popołudniami w sposób indywidualny można było realizować bogaty program kulturowo-historyczny. Zwiedzono m.in. wyspę Gozo z miastem Victoria, wyspę Comino i Błękitną Lagunę, miejscowości Sliema, Marsaxlokk i Mdina oraz zatokę Golden Bay w Mellieha oraz liczne zabytki znajdujące się w Valletcie.
     Dzięki poprawie kompetencji językowych nauczycieli uczących w Szkole Podstawowej im. M. Reja w Rejowcu Fabrycznym możliwa będzie jeszcze bardziej efektywna realizacja czterech projektów Erasmus+ i jednego PO WER.
     Na podkreślenie zasługuje fakt, że Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja jest obecnie jedną ze 159 szkół w Polsce posiadających Akredytację Erasmusa+, która zapewnia finansowanie wszystkich nowych projektów i mobilności uczniów, oraz szkoleń dla nauczycieli w latach 2021-2027. W roku szkolnym 2021/22 rozpoczyna się w naszej szkole realizacja nowych projektów Erasmus+ opracowanych w ramach w/w Akredytacji. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc z wyjazdu na Maltę.

 


Obecnie gościmy

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.